• Şimdi Arayın: + 90 216 561 62 95 
  • E-posta: info@pikselz.com
  • Çalışma Saatleri: 09:00-18:00
İnteraktif ve Sanal Gerçeklik Turlar
youtube

İnteraktif turlar, mimari projelerinizle ilgili müşterilerinizin karar vermelerine yardımcı olmak için mükemmel bir tasarım aracı haline geldi.

Etkileşim Odaklı

3D görselleştirme daima bir projeyi sunmanın en etkili yollarından biri olmuştur. Genellikle mimarlar, tasarımcılar veya gayrimenkul ofisleri bu amaç için hareketsiz(sabit) görüntüler kullanır. Siz bunun ötesine geçin, bugün tamamen etkileşime dayalı mimari sanal gerçeklik turlarından yararlanın.

Son Teknoloji

Bu yeni yöntemle oluşturulan gezilebilir sanal ortam, dünya standartlarında bir araç seti olarak video oyunları, film ve mimarlık endüstrilerinde kullanılmaktadır.

1

Gerçek Zamanlı

Pikselz Creative studio tarafından mimarlık ofisleri, inşaat şirketleri, tasarımcılar veya gayrimenkul ofislerine yönelik yapılan etkileşimli sanal gerçeklik turlarımız, bir binanın veya odanın içinde yürümeyi, her köşesine bakmayı, iç mekan kaplama seçenekleri arasında seçim yapmayı ve bunları anında gerçek zamanlı olarak farklı aydınlatma koşullarında karşılaştırmanıza yardımcı olmaktadır.

2

Çoklu Platform Desteği

Etkileşimli sırasında kapıları açma / kapama, arkaplanda müzik açma, özel ses ve görsel efektler sunmaktayız. VR turu, bir masaüstü bilgisayar / dizüstü bilgisayarda HTC Vive ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik kulaklıkları için oluşturulur. Aynı zamanda mobil cihazlara ve tabletlere de entegre edilebilmektedir.

Siz de deneyimlemek istemez misiniz?

Etkileşimli Sanal Gerçeklik Turunu Nasıl Oluşturmaktayız?

VR tur oluşturma işleminin çok aşamalı işlem ve birden fazla yazılımının kullanılmasını gerektiren geliştirme aşamalarını içermektedir. Bu bakımdan oldukça zaman alıcıdır. Aşamalarımız şu şekildedir:

Taleplerin Alınması

Öncelikle müşteriden temel materyalleri ve isteklerini alıyoruz. Gezinmek istediğiniz bölgeler ve / veya yerler, sanal projenize dahil edilecek etkileşimli öğelerin (kapıları açma / kapama, ışıkları açıp kapatma, gündüz ve gece arasında geçiş yapma, nesnelerin ve yüzeylerin rengini değiştirme vb.) tümünü önceden belirliyoruz.

3D Sahne Oluşturmak

Mekanı modellemek, malzemeleri ve dokuları ayarlamak, mekanı nesnelerle doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada henüz ışık ayarları ile çalışmıyoruz. Proje ölçeğine bağlı olarak, VR turunun temelini oluşturmak bir haftadan bir aya kadar sürebilir.

Müşteri Onayının Alınması

Tüm düzenlemeler bu adımda yapılmalıdır. Çünkü model oyun motoruna transfer edildikten sonra, değiştirilmesi çok daha zaman alıcı ve maliyetlidir.

Projenin Sanal Gerçeklik Ortamına Aktarılması

Bina ölçeğine ve oluşturulan oda sayısına bağlı olarak, bu aşama yaklaşık bir hafta sürer.

Aydınlatma ve etkileşimli elemanların ayarlanması

Kapıları açma / kapama, ışıkları açma ve kapatma, nesnelerin ve malzemelerin renklerinin değiştirilmesi, gün ışığına ve akşam ışığına geçiş, vb. işlemler eklenir. Bu aşama da taleplere bağlı olarak zaman almaktadır.

Yazılıma Dönüştürme

Bir .exe dosya uzantısına sahip (Windows/Mac/IOS/ANDROID için) bağımsız bir yazılım uygulamasına aktarılması işlemidir.

Neden Pikselz?

  • Ekibimiz size eşsiz bir bilgi ve beceri sunuyor.
  • Tatil günlerinde ve izin günlerinde bile kesintisiz destek sunuyoruz.
  • Muhteşem 360 sanal turlarımız, müşterilerimize ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak için yenilikçi bir yol sunmaktadır.
  • Bugün portföyünüzü 3D sanal turla yükseltmek için bize başvurun!

Unutmayın!

Üst seviye 3D renderler hedef kitlenize herhangi bir sözcükten daha fazla şeyi ifade eder ve bellekte kalıcı bir iz bırakır.